روز بین المللی نور
روز ۱۶ ماه می (مطابق با ۲۶ اردیبهشت)  از سوی انجمن فیزیک اروپا به عنوان روز بین المللی نور نامگذاری شده و هدف از آن آگاه سازی و جلب توجه عموم به اهمیت و نقش نور در زندگی بشر از جمله، دانش، فناوری، فرهنگ، هنر، آموزش و توسعه، بهداشت، ارتباطات، انرژی و غیره است. به همین منظور قرار است در این روز فعالیتهایی در راستاهای ذکر شده در سرتاسر جهان برنامه ریزی و اجرا شوند.

انجمن فیزیک ایران نیز، همگام با سایر کشورها، به این رویداد جهانی پیوسته و  کمیته ای برای برنامه ریزی و هماهنگی های لازم جهت برگزاری رویدادهای ملی و منطقه ای در راستای اهداف روز جهانی نور تشکیل داده است. این صفحه نیز برای اطلاع رسانی و ثبت رویدادهای مرتبط راه اندازی شده است. در اولین اقدام کمیته قرار است از نمایندگان انجمن در دانشگاههای مختلف درخواست کند تا با توجه به امکانات و توانایی های خود  فعالیتهایی را برنامه ریزی کرده و به انجمن اطلاع دهند. این رویدادها پس از اعلام، در همین صفحه ثبت خواهند شد.

علاقمندان می توانند برای آگاهی بیشتر از برنامه های روز بین المللی نور به وبگاه روز جهانی نور مراجعه کنند.حامیان انجمن فیزیک ایران   (به حامیان انجمن بپیوندید)

کلیه حقوق مربوط به محتویات این سایت محفوظ و متعلق به انجمن فیریک ایران می‌باشد.
Webmaster : Ali Meschian : www.irandg.com

www.irandg.com